• HETKEL UUT KÄSITÖÖKAUPA PAKKUDA EI OLE. Teave tel 526 9787.

VOOLITUD KAELAEHTED PUTUKATEGA
Müügil komplektina ja eraldi. Komplekti kuulub ka foto, millelt näha, kuidas putukas looduses välja näeb. Kaelaehe eraldi 2.50, komplekti hind 3 eurot. 
SAADAVAL VEEL VAID ÜKSIKUD EKSEMPLARID.


VOOLITUD NIPET-NÄPET

Materjaliks tavaline voolimissavi, mis pole maa seest kaevatud, vaid on valmistatud pabermassi baasil. Valik on suurem kui siinsetelt piltidelt näha saab, aga viimastel aastatel lisandub uut kaupa vähem. Hind meilt otse ostes 2.50.
Väike partii Paka vaimusid on pühendatud Raikküla/Raela esmamainimise 800. aastapäevale ja on inspireeritud Pakamäe pärimusest.
On ka idamaise kukeaasta kukkesid, koera-aasta koeri, sea-aasta sigu jms.
SAADAVAL VEEL VAID ÜKSIKUD EKSEMPLARID.


LOODUSEUSUST INSPIREERITUD HINGENUKUD

Väikesed riidest käsitöönukud, HINGENUKUD, KAIMUD LOODUSEST, pikkus 9-18 cm. Hind a´ 7 eurot. OTSAS


Nukud (seeria "Eestlaste vana usk") on inspireeritud Oskar Looritsa tekstidest. Looritsa järgi me esivanemad uskusid, et kogu loodus on hingestatud. Sellel usul tugines ürgdemokraatia, mis tähendas, et inimene ei seadnud end loodusest tähtsamaks, vaid elas võrdsena kõikide teiste hingedega, keda leidus looduses kõiges.
Loorits oma tekstides eristab keha- ja elundihinge, varihinge, hingushinge, nimihinge, irdhinge, siirdhinge... Ta kirjutab hingeloomadest (putukad jt), kellesse irdhing võib minna, ja sellest, et toonasesse maailmapilti ei kuulunud üht suurt loojat, "kes kõik valmis tegi", vaid see loovus, elu, hing oli olemas kõiges:
"Vahetegemine "elava" ja "elutu" looduse vahel on selgeks õpitud alles uuemal ajal. Kõik liikuv ja kasvav tundus algselt elavana - vesi ja tuli, tolmukeerutis ja taevakehad, samuti kui linnud, loomad ja inimene. Isegi maa, mis sünnitas metsi ja marju, tundus elavana ja hingestatuna..."
Nukkude esimene katsepartii oli inspireeritud puudes elavatest hingedest ja maa-alustest hingedest, hiljem on lisandunud vee ja rabaga seotud hinged. Nimetuse "kaim" andis nukkudele Mati Soomre. "Kaim" tähendab kauget sugulast, hõimlast, kaaslast, seltsilist.


RANDMEKAITSE
Kudumist teeme vaid talvel.
Randmekaitsed on kootud lõngast, mille hulgas koeravill. (Valu leevendav efekt, mõju kontrollitud). Teeme neid erineva laiuse ja mustriga. Ühe paari hind 6.00. OTSAS